Nurkowanie dzieci – Płetwonurek młodzieżowy KDP/CMAS

Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe, chciałbyś aby było bezpieczne, a za razem poznawało świat i nowych ludzi. Dobra zabawa i spędzanie czasu w sposób atrakcyjny jest ważne dla rozwoju dziecka. Nauka odpowiedzialności i życia w społeczeństwie jeszcze ważniejsze. Wszystkie te aspekty zawierają się w nurkowaniu. Dziecko już w wieku 8 lat może zdobywać pierwsze umiejętności nurkowe. Uczy się bycia z innymi w grupie, odpowiedzialności, dbałości o bezpieczeństwo, a wszystko w trakcie zabawy przy okazji poznawania podwodnego świata. Dziecko w trakcie szkolenia zdobywa umiejętności płetwonurka młodzieżowego w trzystopniowej skali.

Płetwonurek młodzieżowy brązowy KDP/CMAS PMB– minimalny wiek dziecka 8 lat. Uprawnia do nurkowania do 2m z Instruktorem w basenie lub podobnych warunkach naturalnych. Jest to pierwszy stopień do najciekawszego hobby na Świecie.
Płetwonurek młodzieżowy srebrny KDP/CMAS PMS– minimalny wiek dziecka 10 lat. Uprawnia do nurkowania do 6m z Instruktorem lub rodzicem (posiadającym min kwalifikacje Płetwonurka KDP/CMAS** P2) w wodach otwartych.
Płetwonurek młodzieżowy złoty KDP/CMAS PMZ– minimalny wiem dziecka 12 lat. Uprawnia do nurkowania do 12m z Instruktorem lub rodzicem (posiadającym min kwalifikacje Płetwonurka KDP/CMAS** P2) w wodach otwartych.

Sprawdź, dlaczego warto aby Twoje dziecko nurkowało

1. Nurkowanie to nauka przez zabawę – Program szkoleniowy kursu Płetwonurka młodzieżowego to nie tylko atrakcyjnie spędzony czas pod wodą to również duża dawka wiedzy. Już od 8 roku życia dzieci poznają podstawowe zagadnienia fizyki, prawa jakie działają na ciało nurka, budowę człowieka oraz środowisko wodne i jego ochronę.
2. Nurkowanie to poznawanie ludzi i przyjaźnie na lata –
Dziecko poznaje swoich nowych kolegów nie tylko podczas zajęć basenowych, ale również podczas wyjazdów nurkowych. Certyfikat nurkowy staje się swojego rodzaju „paszportem” do podwodnego Świata.
3. Aktywność ruchowa –
Szkolenie nurkowe to duża dawka ruchu zarówno pod jak i nad wodą. Program dostosowany jest do możliwości dzieci- zajęcia nie trwają dłużej niż 60 min, wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt zaprojektowany specjalnie do nurkowania najmłodszych. Lata doświadczeń wypracowały procedury, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i fantastyczną zabawę 🙂
4. Obcowanie z naturą – n
a każdych zajęciach najmłodsi poznają zasady przebywania w środowisku wodnym, uczą się zachowań i dbania o naturę.
5. Sport, który przeradza się w pasję – n
urkowanie dla osób dorosłych to niesamowite wrażenia i niezapomniana przygoda- a dla dzieci to zdecydowanie więcej. Każde dziecko marzy o tym, żeby latać 🙂 nurkowanie daje taką możliwość, zwiedzanie podwodnej krainy, oglądanie ryb i koralowców to nie tylko zabawa ale przede wszystkim rozwój intelektualny, który procentuje latami. Nurkowanie dla wielu staję się pasją i sposobem na życie.
6. Nurkujcie rodzinnie –
hobby  dla rodzin, dla których nurkowanie stało się niesamowitą zabawą i sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Uprawnienia i przebieg szkolenia

    Po kursie dziecko otrzymuje międzynarodowy certyfikat uprawniający do nurkowania w najdalszych zakątkach Świata oraz Podręcznik Płetwonurka Młodzieżowego KDP/CMAS. Lekcje i zajęcia praktyczne od 8 do 17 h (w zależności od szkolenia). W trakcie części praktycznej uczestnik wykonuje serię nurkowań z Instruktorem w basenie, a także w wodach otwartych. W zależności od kursu są to:

  • Kurs na stopień PMB– 2 nurkowania do głębokości 2 m w basenie lub w wodach otwartych o podobnych warunkach
  • Kurs na stopień PMS– 3 nurkowania do głębokości 6 m w wodach otwartych
  • Kurs na stopień PMZ– 5 nurkowań do głębokości 12 m w wodach otwartych

Kadrę kursu stanowi Instruktor KDP/CMAS, zajęcia praktyczne realizowane są w małych grupach.

Czas trwania: od 2 do 5 nurkowań w zależności od kursu – możliwość odbycia kursu weekendowo lub podczas wyjazdów/obozów.
Miejsce: zajęcia praktyczne rozpoczynają się w basenie w Gdańsku, a kończą w kaszubskich jeziorach.
Cena: zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami w zakładce Cennik
Sprzęt: używamy nowego, markowego sprzętu w pełni dostosowanego do każdego przyszłego nurka (w cenie)
Termin: Termin ustalamy indywidualnie, zapisy tel. 662 297 429 lub poprzez formularz zgłoszeniowy          Zapisz się