Szkolenie na podstawowy stopień Płetwonurka P1 KDP/CMAS*

Nurkowanie jest jedną z najbardziej fascynujących i poznawczych form aktywnej rekreacji. Podczas nurkowania będziesz miał możliwość podziwiać piękno raf koralowych, odkrywać tajemnice zatopionych wraków oraz stanąć „oko w oko” ze szczupakiem, czy rakiem w polskich wodach. Podwodne filmy i zdjęcia będą powodem do dumy przed znajomymi i staną się pamiątką na długie lata. Nurkowanie jest niesamowitą, lecz wymagającą dziedziną rekreacji- aby bezpiecznie przebywać pod powierzchnią wody, musisz posiąść odpowiednią wiedzę i zdobyć konkretne umiejętności.

Kadra szkoleniowa

Kadrę szkoleniową na Twoim kursie będzie stanowił Instruktor Płetwonurkowania KDP/CMAS, który nauczy Cię podstaw teorii i prawidłowej techniki nurkowania. To on poprowadzi zajęcia teoretyczne na sali wykładowej oraz część praktyczną na basenie i w wodach otwartych. Dostosowując tempo do Twoich postępów przeprowadzi Cię przez trudy pierwszych nurkowań.

Cel i wartość szkolenia

Celem szkolenia jest przekazanie Ci odpowiedniej wiedzy teoretycznej oraz nauczenie prawidłowej techniki nurkowania tak, abyś czerpał radość z każdego zanurzenia. Jednym z fundamentów szkolenia jest uświadomienie zagrożeń występujących pod wodą i przekazanie zasad minimalizujących ich występowanie. ” Wartością dodaną” każdego kursu to pokonywanie swoich słabości. Wiele osób stwierdziło po kursie, że od teraz ich życie będzie wyglądało inaczej- to prawda, my doświadczamy tego każdego dnia, ponieważ nurkowanie i szkolenie stało się dla nas sposobem na życie. Nurkowanie daje nam ogromne możliwości, poznajemy nowych ludzi, zwiedzamy najdalsze zakątki Świata i rozwijamy się każdego dnia. Wybierając szkolenie w Happy Dive wybierasz system szkoleniowy jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych organizacji nurkowych na Świecie- CMAS.

Uprawnienia

Gdy zakończą się sesje teoretyczne i część praktyczna otrzymasz międzynarodowe uprawnienia Płetwonurka P1 KDP/CMAS*, które uprawniają Cię do:

  • nurkowania w porze dziennej z użyciem sprężonego powietrza
  • nurkowania do głębokości 20m w grupie płetwonurków o tych samych lub wyższych uprawnieniach

Przebieg szkolenia

Podczas szkolenia na kursie płetwonurka P1 KDP/CMAS* dowiesz się jak bezpiecznie obsługiwać sprzęt nurkowy, poznasz dobre praktyki nurkowe oraz otrzymasz niezbędną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. W części teoretycznej nauczysz się podstaw fizyki nurkowej, a na wykładach z medycyny pierwszej pomocy nie tylko nurkowej. Kurs nurkowania zaczynamy od części teoretycznej – jest ona podzielona na 8 paneli tematycznych. Począwszy od historii nurkowania, sprzętu podstawowego przez fizykę i medycynę nurkową, kończąc na zajęciach z pierwszej pomocy. Po części teoretycznej posiądziesz wiedzę niezbędną do nurkowania.
Część praktyczną realizujemy na basenie. Tu rozpoczniesz swoją przygodę z nurkowaniem, zapoznasz się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym pod wodą. Po raz pierwszy poczujesz prawa fizyki, które działają na nurków oraz zaczniesz „oddychać pod wodą”. Po części basenowej czekają Cię nurkowania w wodach otwartych. Zmieni się nieznacznie sprzęt nurkowy, zwiększymy głębokość zanurzeń, ale przede wszystkim będziesz mógł zobaczyć podwodny Świat. Całość kursu kończy się nurkowaniem na 20 m oraz wręczeniem międzynarodowego certyfikatu Płetwonurka P1 KDP/CMAS

Wymagania

  • skończone 14 lat, górna granica wieku nie istnieje
  • oświadczenie medyczne lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do płetwonurkowania
Czas trwania: 9 nurkowań + 9 bloków teoretycznych – możliwość odbycia kursu weekendowo lub podczas 5 dniowego obozu.
Miejsce: zajęcia praktyczne rozpoczynają się w basenie w Gdańsku, a kończą w kaszubskich jeziorach.
Cena: zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami w zakładce Cennik
Sprzęt: używamy nowego, markowego sprzętu w pełni dostosowanego do każdego przyszłego nurka (w cenie)
Termin: Termin ustalamy indywidualnie, zapisy tel. 662 297 429 lub poprzez formularz zgłoszeniowy          Zapisz się
Istnieje możliwość rozpoczęcia kursu w Polsce i dokończenia podczas naszych zagranicznych wyjazdów.